herb MKS Start Nidzica
MKS SZCZYTNO   MKS Start Nidzica

2012-09-05, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

MKS Szczytno po stojącym na dobrym poziomie meczu zakończył rozgrywki w Pucharze Polski na szczeblu W-MZPN przegrywając z drużyną Startu Nidzica 0:3.

Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana, choć goście oddali na bramkę gospodarzy więcej strzałów. MKS przeprowadził kilka składnych akcji. Dwukrotnie na bramkę strzelał Trzebiński, raz Kuchna, Kołakowski i z pierwszej piłki Jasiński. Niestety, uderzenia bronił bramkarz lub mijały one słupek. MKS prowadził otwartą grę, ale po błędzie obrońców i bramkarza, który wyszedł z bramki zawodnik gości lobem umieścił piłkę w siatce. Wynik mógł ulec zmianie jeszcze do przerwy, gdy piłkarz z Nidzicy znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz tym razem zrehabilitował się Mikulak umiejętnie zasłaniając bramkę i broniąc strzał w sytuacji sam na sam.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków MKS-u, który chciał wyrównać stawkę. Szybko jednak został ukarany i goście prowadzili już 0:2.  MKS nie zaprzestał ataków: z ogromną siłą na bramkę po rzucie rożnym uderzał Kołakowski, ale piłkę obronił bramkarz. Ten strzał należałoby zaliczyć do grupy tych najładniejszych i najgroźniejszych w spotakaniu. Chwilę później po składnej akcji i wycofaniu przez Trzebińskiego piłki  na 20 metr z lewej nogi uderzał Jasiński, ale  futbolówka odbiła się od poprzeczki i wróciła z dziwną rotacją na boisko. Swoje okazje do zmiany wyniku miał  jeszcze dwukrotnie Trzebiński, lecz znów umiejętnie interweniował bramkarz gości. Chwilę później strzelał Woźniak, dobrze grający Hardziej i ponownie Jasiński, lecz piłka mijała słupek. Do walki często włączali się obrońcy szczycieńskiej drużyny. Opalach i Dudziec kilkakrotnie tworząc przewagę wprowadzali piłkę aż pod pole karne. Niestety, gra wysoko w obronie w linii zemściła się i MKS stracił gola po jednym z prostopadłych podań, gdy zawodnik gości wyszedł sam na sam z bramkarzem.  W tej części spotkania zawodnicy z Nidzicy mogli jeszcze podwyższyć wynik, lecz nie umieli wykorzystać świetnych okazji.

Ten mecz stał na znacznie wyższym poziomie niż ostatnio rozegrany z MKS-em Wydminy. Zresztą nie umknęło to uwadze prasy, która na stronie: http://nidzica.wm.pl/121223,MKS-Szczytno-przegral-ze-Startem-Nidzica-03-01.html napisała:

"Mecz był ciekawym spotkaniem, prowadzony w niezłym tempie. Gospodarze ze Szczytna grający na co dzień w A-klasie pokazali dobrą piłkę, aż dziw, że w tej klasie gra zasłużony dla regionu klub ze Szczytna.
Zawodnicy IV ligowego Startu Nidzica chcieli się odbudować po ostatnich ligowych niepowodzeniach i również pokazali dobrą piłkę. Mecz zyskał na atrakcyjności, wiele było interesujących zagrań. "

Kolejny ligowy mecz MKS Szczytno rozegra 16.09.2012 w Szczytnie.